Prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło przyznał, że bank widzi możliwość zawierania ugód z kredytobiorcami. Jednak nikt ze strony banku na razie nie zdradza, czy będą proponować frankowiczom atrakcyjniejsze niż do tej pory warunki ugód. A to jest kwestia zasadnicza.   Prezes PKO BP przyznał, że banki są zmuszone tworzyć rezerwy na potencjalne ryzyko prawne, że wyrok TSUE dotyczył jednej sprawy, na której buduje się oczekiwania wobec wszystkich kredytów frankowych i że banki będą „kwartał po kwartale model modyfikować w obliczu napływających spraw sądowych i rozstrzygnięć”. Prezes Jagiełło zaznaczył także, że bank PKO BP dąży do satysfakcji obu stron w relacjach bank-klient. Pytanie: czy to tylko gra na czas, czy są to realne obietnice?
Nieoficjalnie banki przyznają, że są niechętne ugodom także dlatego, że stawiałoby to frankowiczów w uprzywilejowanej sytuacji względem kredytobiorców złotowych (…) Intratne dla frankowiczów warunki ugód mogłyby skłonić kredytobiorców złotowych do wnoszenia roszczeń – wskazują niektórzy bankowcy. Poza tym nie wszystkie banki stać na skumulowany w czasie wydatek wynikający z licznych ugód i konwersji hipotek frankowych.

Jeśli jeszcze nie zgłosiłeś się po bezpłatną analizę swojej umowy kredytowej, nadszedł ten czas. Wyślij skan umowy na adres frankowicze@arbitersa.pl i dołącz do zadowolonych klientów, którzy nie są już frankowiczami.

Więcej  “tutaj”