Mocny kurs szwajcarskiej waluty zaczyna przeszkadzać Szwajcarskiemu Bankowi Centralnemu. Jest to spowodowane między innymi  zwróceniem się inwestorów w kierunku bezpiecznych aktywów. Dużą rolę odgrywa sytuacja związana z koronawirusem, który w ostatnim czasie wywołuje niemalże panikę na światowym rynku akcji. W ubiegłym tygodniu kurs euro do franka znalazł się na najniższym  od ponad 4 lat poziomie. Szwajcarski Bank zaczyna interweniować na rynku walutowym, by zahamować wzrost CHF.
„SNB będzie chciał uniknąć obniżenia swoich stóp procentowych z poziomu minus 0,75% teraz chociaż presja może wzrosnąć  w momencie kiedy inne banki centralne zdecydują się na cięcia stóp procentowych, aby zapobiec pogorszeniu koniunktury z powodu koronawirusa”

– powiedział ekonomista Credit Suisse, Claude Maurer .

Zdaniem ekonomisty interwencje SNB pozostaną pierwszą linią obrony Banku Szwajcarskiego. SNB póki co odmawia w tej sprawie komentarza.  

Jeśli jeszcze nie zgłosiłeś się po bezpłatną analizę swojej umowy kredytowej, nadszedł ten czas. Wyślij skan umowy na adres frankowicze@arbitersa.pl i dołącz do zadowolonych klientów, którzy nie są już frankowiczami.

Więcej  “tutaj”