Dane pochodzą z raportu rocznego banku i zostały podane przez „Puls Biznesu”.  Według przekazanych informacji tylko w tym roku złożono 82 nowe sprawy, 26 wszczęto pod koniec zeszłego roku – czyli już po wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej dotyczącego stosowania przez banki niedozwolonych klauzul, tzw. abuzywnych. 
„Klienci banku żądają bądź stwierdzenia nieważności umowy kredytu hipotecznego walutowego lub denominowanego dla waluty CHF poprzez ustalenie, że bank udzielił kredytu w PLN bez denominacji do waluty obcej lub odszkodowania z tytułu nadużycia przez bank prawa podmiotowego, w tym zasad współżycia społecznego i wprowadzenia klienta w błąd lub pozbawienia tytułu wykonalności jak również zwrotu spreadu” 

– czytamy w raporcie.

Bank, co zaznaczył, nie jest stroną żadnego pozwu zbiorowego. Łączna wartość roszczeń w aktualnie toczących się sprawach wynosi ponad 49 mln zł, a w sprawach już prawomocnie zakończonych – 30 mln złotych. Bank tworzy rezerwę na toczące się postępowania sądowe, których przedmiotem są kredyty frankowe.

Jeśli jeszcze nie zgłosiłeś się po bezpłatną analizę swojej umowy kredytowej, nadszedł ten czas. Wyślij skan umowy na adres frankowicze@arbitersa.pl i dołącz do zadowolonych klientów, którzy nie są już frankowiczami.

Więcej  “tutaj”