29 marca cypryjski parlament uchwalił ustawę, która pozwala na zawieszenie do końca roku spłaty kredytów z powodu epidemii. Ponadto ustawa wydłuża okres spłaty rat o dodatkowe 9 miesięcy. A jak wygląda to w Polsce? Jak już pisaliśmy wcześniej, w Polsce również jest opcja wakacji kredytowych. Jednak nie są one wprowadzone ustawą, tylko inicjatywą Związku Banków Polskich.
„Zwracamy uwagę, że korzystanie z karencji kredytu wiąże się ze wzrostem kolejnych rat kredytowych, więc zachęcamy klientów do przemyślenia, czy ich sytuacja wymaga skorzystania z tego rozwiązania” 

– Piotr Rutkowski z biura prasowego mBanku dla Business Insider.

Co więcej, jak już wiemy z własnego doświadczenia dot. umów pseudofrankowych gros banków w swoich propozycjach w formie wniosku czy aneksu wymaga potwierdzenia wysokości pozostającego do spłaty kredytu. Takie sformułowanie może skutecznie zablokować drogę naszych klientów do prowadzenia postępowania sądowego związanego z klauzulami abuzywnymi.

Jeśli jeszcze nie zgłosiłeś się po bezpłatną analizę swojej umowy kredytowej, nadszedł ten czas. Wyślij skan umowy na adres frankowicze@arbitersa.pl i dołącz do zadowolonych klientów, którzy nie są już frankowiczami.

Więcej  “tutaj”