Pierwsza wygrana sprawa grupowa dotycząca kredytów frankowych z prawomocnym wyrokiem! mBank będzie musiał zwrócić klientom nadpłacone kwoty kredytów, po wyroku z 2013 roku.
„Teraz mBank postanowił jednak wycofać apelację od wyroku z 2013 r., co oznacza uprawomocnienie tego wyroku i tym samym wygraną ponad tysiąca frankowiczów. W ramach wyroku bank w całości będzie musiał zwrócić klientom nadpłacone kwoty kredytów. Pozew dotyczył ustalenia, czy bank ponosi odpowiedzialność odszkodowawczą wobec kredytobiorców z tytułu “nienależytego wykonywania umów kredytowych”, związanego z pobieraniem wyższych kwot kredytu. Według pozwanych, gdyby umowy były realizowano w sposób należyty, wówczas klienci nie musieliby nadpłacać, a tym samym nie powstałaby szkoda po ich stronie. W umowach kredytowych istotne były tak nieuczciwe klauzule, które stanowiły oś sądowego sporu.

– czytamy w artykule dla Businessinsider.pl

 

Jeśli jeszcze nie zgłosiłeś się po bezpłatną analizę swojej umowy kredytowej, nadszedł ten czas. Wyślij skan umowy na adres frankowicze@arbitersa.pl i dołącz do zadowolonych klientów, którzy nie są już frankowiczami.

WIĘCEJ: TUTAJ