Kiedy na nie spojrzeć – wydają się przyjazne i miłe. Gdy jednak na swoje miejsce do życia wybiorą nasz dom lub mieszkanie – okazuje się, że kuna – ssak drapieżny z rodziny łasicowatych – już taki miły i przyjazny nie jest.

Kuny mają bardzo mocne pazury i ostre zęby. Niszczą materiały dachowe, a blacha i drewno nie stanowią dla nich żadnego problemu – przegryzają ją z łatwością. Plastikowe kratki wentylacyjne i rynny forsują bez przeszkód, dlatego szybko i bez problemu potrafią zagnieździć  się na poddaszu... i narobić przy tym dużo problemów.


Kuny to drapieżniki żerujące nocą

Do swojego siedliska ściągają pokarm, mocno przy tym brudząc. Chętnie się rozmnażają, dlatego, gdy kuna znajdzie odpowiednie lokum, niemal pewne jest, że w krótkim czasie będziemy mieć problem nie z jedną kuną, a z całą familią.  

WYPEŁNIJ FORMULARZ I UZYSKAJ BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

 

Kuny nie łatwo się pozbyć

Jest sprytna i inteligentna. Gdy znajdzie już odpowiednie do zamieszkania miejsce, teren traktuje jak swój i broni go. Ma swoje zwyczaje. Lubi się bawić, dlatego zamieszkując poddasza bardzo hałasuje, głównie w nocy. Odchody kuny są śmierdzące, przynoszone na poddasze jedzenie i jego resztki rozkładają się, co jest bardzo uciążliwe.  

Zniszczenia wyrządzone przez kuny

Największy problem jaki powoduje kuna zamieszkując poddasze domu, to zniszczenia materiałów dachowych. Kuny uwielbiają termoizolację, są nosicielami świerzbowca, a wełna mineralna służy im za "grzebień" co powoduje, że izolacja domu nie działa jak powinna. Przeciskają się przez wygrzebane dziury w materiale izolacyjnym i wyczesują insekty. Zniszczona termoizolacja dachu po pewnym czasie nadaje się już tylko do wymiany. A wymiana wiąże się z olbrzymimi kosztami naprawy. Zazwyczaj niezbędna jest wymiana termoizolacji i naprawa dachu na całej jego powierzchni.  

Ubezpieczenie

Jeśli posiadamy ubezpieczenie obejmujące szkody wyrządzone przez kuny (najczęściej tzw. All-risk) możemy starać się o odszkodowanie za zniszczenia przez nie spowodowane. W przypadku innego typu ubezpieczenia, jeśli nie mamy pewności - warto sprawdzić, czy nasza polisa zawiera ubezpieczenie na wypadek zniszczeń na nieruchomości spowodowanych przez dzikie zwierzęta.    

Zgłoś się do nas po bezpłatną konsultację! Wejdź na -> Odszkodowanie za kuny i wypełnij formularz, oddzwonimy w ciągu 24h!