Forum Konsumenckie założone przez Rzecznika Praw Obywatelskich, po roku od powołania, ogłosiło wynik prac i zapowiedzieli ich kontynuację. Forum Konsumenckie to grono specjalistów od prawa cywilnego wspierającego frankowiczów, uświadamiającego o ich prawach. W sporach z bankami wciąż trwa wojna o interpretację prawa. Wniosek Forum Konsumenckiego jest taki, by kredytobiorcy i sądy nie dali sobie narzucić narracji banków.   W Polsce ciągle słabo znane jest prawo unijne, dotyczące praw konsumentów. Bardzo ważne jest uwrażliwianie sądów na prawa konsumentów oraz reprezentujących ich prawników.  
„W ocenie Arkadiusza Szcześniaka, prezesa Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu, po wyroku TSUE ws. Dziubaków dokonała się ogromna zmiana w sprawach frankowych na rzecz konsumentów. Dzisiaj 95 proc. tych spraw w pierwszej instancji kończy się ich wygraną.”

– czytamy w artykule RP.pl

  Jeden z przedstawicieli Forum Prawników, Mec. Mariusz Korpalski, wskazał, że wciąż jest wiele kwestii do prawnego wyjaśnienia. Między innymi ta, w jakim trybie rozliczać świadczenia obu stron umów kredytowych, gdy się one przedawniają. To będzie musiał rozstrzygnąć Sąd Najwyższy.    

Jeśli jeszcze nie zgłosiłeś się po bezpłatną analizę swojej umowy kredytowej, nadszedł ten czas. Wyślij skan umowy na adres frankowicze@arbitersa.pl i dołącz do zadowolonych klientów, którzy nie są już frankowiczami.

WIĘCEJ: TUTAJ