Frankowicze wygrali w warszawskim sądzie sprawę z Getin Noble Bankiem o 4,2 mln zł. Wszyscy znamy ten scenariusz. Małżeństwo z Mazowsza, dziś w wieku około 40 lat. Przedsiębiorcy, zajmujący się szkoleniami w branży kulinarnej, dietetyką. W 2008 roku postanowili wziąć kredyt we frankach szwajcarskich. Bisnes szedł dobrze, mieli marzenia na duży dom, dla całej rodziny. W domu miał być prowadzony też ich biznes. Zaciągnięty kredyt na  2 mln zł, na 30 lat początkowo nie sprawiał problemów. W kolejnych latach niestety raty zaczęły szalenie rosnąć, doszło do tego, że wynosiły nawet kilkanaście tysięcy złotych. W sporze między Getin Noble Bankiem a małżonkami, którzy zaciągnęli kredyt na dom we frankach szwajcarskich, Sad Okręgowy w Warszawie 24 czerwca br. przyznał całkowitą rację frankowiczom.  
„Sąd oddalił powództwo banku w całości. Uznał, że umowa kredytu jest nieważna w całości z uwagi na zawarcie w niej klauzul niedozwolonych (tzw. abuzywnych). Chodzi o zapis, zgodnie z którym bank przeliczał kwotę kredytu wyrażoną w umowie w złotówkach na franki według kursu z własnych tabel, a nie niezależnego od obu stron miernika, np. kursu średniego NBP.”

– mówi radca prawny Magdalena Pledziewicz z Torunia.


Jeśli jeszcze nie zgłosiłeś się po bezpłatną analizę swojej umowy kredytowej, nadszedł ten czas. Wyślij skan umowy na adres frankowicze@arbitersa.pl i dołącz do zadowolonych klientów, którzy nie są już frankowiczami.

WIĘCEJ: TUTAJ