Od końca zeszłego tygodnia złoty jest w impasie. Frankowiczów niepokoi kurs szwajcarskiej waluty na poziomie 4,12 zł. Na przełomie sierpnia i września za franka płacono 4,04 zł. W najgorszym momencie kryzysu covidowego – pod koniec marca tego roku – za franka płacono 4,36 zł, wiosną kurs spadł o 30 groszy, ale na początku lipca wzrósł do 4,20 zł. Dzisiejsza cena to 4,12 zł, choć 1 września frank kosztował niewiele więcej niż 4,04 zł.    
„Jest bardzo mało prawdopodobne, że frankowicze będą mogli wkrótce cieszyć się z franka tak słabego, jak w kwietniu 2018 roku, kiedy kosztował mniej niż 3,50 zł. Większość analityków zakłada, że do końca tego roku nie spadnie poniżej granicy 4 złotych.”

– czytamy w artykule polsatnews.pl

    Frankowicze mogą pocieszać się tym, że w Szwajcarii obowiązują teraz wyjątkowo niskie stopy procentowe (nawet ujemne). Póki co Szwajcarski Bank Narodowy ze względu na opłacalność eksportu stara się utrzymywać możliwie niską wartość franka względem innych walut    

Jeśli jeszcze nie zgłosiłeś się po bezpłatną analizę swojej umowy kredytowej, nadszedł ten czas. Wyślij skan umowy na adres frankowicze@arbitersa.pl i dołącz do zadowolonych klientów, którzy nie są już frankowiczami.

WIĘCEJ: TUTAJ