Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył karę finansową na kolejny bank, który udzielał kredytów frankowych. Tym razem ukarany został Raiffeisen Bank International. 1,2 mln zł kary będzie musiał zapłacić Raiffeisen Bank International za wprowadzenie w 2016 roku nowego sposobu wyliczania kursów kupna i sprzedaży walut obcych w przypadku kredytów hipotecznych. UOKiK uznał to za jednostronną zmianę warunków umów, czyli praktykę naruszającą zbiorowe interesy konsumentów.   Kara UOKiK dla RAIFFEISEN
„Zasady wyliczania kursów kupna i sprzedaży walut, od których zależy wielkość zadłużenia i wysokość poszczególnych rat płaconych przez kredytobiorców, to bardzo ważny element umowy o kredyt hipoteczny. Takich postanowień nie wolno jednostronnie zmieniać w umowach zawieranych na czas oznaczony, w których dochodzi do zadłużenia się konsumentów.”

– podkreśla Tomasz Chróstny, prezes UOKiK-u.

 

Jeśli jeszcze nie zgłosiłeś się po bezpłatną analizę swojej umowy kredytowej, nadszedł ten czas. Wyślij skan umowy na adres frankowicze@arbitersa.pl i dołącz do zadowolonych klientów, którzy nie są już frankowiczami.

WIĘCEJ: TUTAJ