Zdaniem prezesa Związku Banków Polskich Krzysztofa Pietraszkiewicza w kwestii kredytów walutowych w pierwszej kolejności zawiniło państwo! Politycy chcieli bowiem udzielać tanich kredytów dla młodych Polaków. Dlatego państwo powinno partycypować w rozwiązaniu tego problemu. Krzysztof Pietraszkiewicz zwraca uwagę, że jest pewna liczba sporów pomiędzy bankami a klientami, którzy zaciągnęli kredyty walutowe, których nie da się prosto rozwikłać.  
„Można byłoby się dogadać, tylko polscy politycy wpadli na “znakomity” pomysł. Mówią, że może się dogadać klient z bankiem, ale i tak klient później może iść do sądu. (…) Dlatego porozumień nie można było uzyskać.”

– podkreśla prezes ZBP.

Pietraszkiewicz uważa, że aby rozwiązać ten problem partycypować powinny wszystkie strony: państwo w postaci ulg podatkowych czy rozliczenia wieloletniego, bank i klienci.    

Jeśli jeszcze nie zgłosiłeś się po bezpłatną analizę swojej umowy kredytowej, nadszedł ten czas. Wyślij skan umowy na adres frankowicze@arbitersa.pl i dołącz do zadowolonych klientów, którzy nie są już frankowiczami.

WIĘCEJ: TUTAJ