Adam Guz, autor książki „Banksterzy” i współautor scenariusza filmu o takim samym tytule, zawodowo zajmuje się doradztwem finansowym i jest jedną z najbardziej znanych postaci polskiego biznesu. W trakcie swojej wieloletniej kariery zasłyszał wiele dramatycznych i nieprawdopodobnych historii Polaków, którzy wpadli w sidła bankierów przedstawiających z pozoru korzystne oferty. Do napisania „Banksterów” skłoniły go historie kulis pracy jednego z bakowców, a także własne przeżycia związane z kredytem frankowym.  
Czytałem mnóstwo relacji medialnych, które mną wstrząsnęły – jak choćby historia Basi Husiew, obecnie aktywnej działaczki stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu, której mąż popełnił samobójstwo w wyniku nieuczciwych praktyk bankowych. Miałem okazję wysłuchać wstrząsających relacji kobiet, które walczyły o resztki godności dla siebie i swoich dzieci w starciu z bezdusznym system windykacyjnym. Kobiet opuszczonych przez mężów, którzy nie podołali sytuacji i topili się w alkoholowej chorobie. Kiedy przygotowywałem materiały do książki, zorientowałem się, że potrafiłem rozpoznać wśród przypadkowo spotkanych osób, te które są urobione we franki.”

– mówi Adam Guz.

   

Jeśli jeszcze nie zgłosiłeś się po bezpłatną analizę swojej umowy kredytowej, nadszedł ten czas. Wyślij skan umowy na adres frankowicze@arbitersa.pl i dołącz do zadowolonych klientów, którzy nie są już frankowiczami.

WIĘCEJ: TUTAJ