Wybór odpowiedniego pełnomocnika procesowego w sporze dotyczącym kredytu pseudofrankowego jest niezwykle ważny.

Na co każdy kredytobiorca powinien zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji o wyborze kancelarii prawnej?


Do najistotniejszych kwestii należą:

 

DOŚWIADCZENIE

Powinno być one mierzone sukcesami danej kancelarii w sprawach frankowiczów. Warto sprawdzić ile prawomocnych wyroków posiada kancelaria.  

WYPEŁNIJ FORMULARZ I ZGŁOŚ SIĘ PO BEZPŁATNĄ ANALIZĘ PRAWNĄ UMOWY

 

RYNEK

Ważne to, jak długo kancelaria działa na rynku i od jakiego czasu specjalizuje się w tematyce frankowej. Ten czas pokaże, czy kancelaria miała merytoryczny wkład w kształtowanie się linii orzeczniczej.  

 

 

ZESPÓŁ

Zaplecze merytoryczne jest bardzo ważne, a to wiąże się z zespołem jakim dysponuje dana kancelaria. Powinni budować ją nie tylko adwokaci czy radcowie prawni, ale również analitycy finansowi posiadający wiedzę z zakresu umów bankowych. Gwarantuje to stałość obsługi i bardzo dobrą współpracę na każdym etapie, poczynając od pierwszej analizy po sam proces. Kolejnym ważnym aspektem jest to, czy adwokat, który będzie nas reprezentował ma doświadczenie zdobyte na sali sądowej. Adwokat z doświadczeniem procesowym jest bardzo ważny dla pomyślnego przebiegu prowadzonego sporu z bankiem.  

CENY

Przed rozpoczęciem współpracy powinniśmy sprawdzić, jakie składniki ceny występują w ofercie kancelarii. Warto dokonać świadomego wyboru. Zazwyczaj mamy do czynienia z opłatą wstępną oraz wynagrodzeniem prowizyjnym, ale należy zwrócić uwagę na to, czy kancelaria podaje inne koszty sprawy, które nie są jej bezpośrednim wynagrodzeniem lecz które trzeba ponieść. Warto sprawdzić do jakich czynności zobowiązuje się kancelaria w ramach opłaty wstępnej. Czy przygotuje ona analizę finansową dokumentacji kredytowej (jest to podstawowy dokument, w którym wskazuje się wysokość roszczenia wobec banku) oraz pozew. Stawiennictwo mecenasa na każdej rozprawie – jest to zazwyczaj osobny koszt, który powinien być wskazany w umowie. Zwracajmy również uwagę czy kwoty podane w umowie są kwotami brutto czy netto. Jako konsumenci powinniśmy być poinformowani o ostatecznym koszcie jaki  poniesiemy, natomiast spotykamy się z ofertami, w których funkcjonuje kwota netto + VAT. Powinniśmy także zwrócić uwagę czy oferta kancelarii obejmuje reprezentację nie tylko na pierwszej, ale i na drugiej instancji.   [caption id="attachment_2891" align="aligncenter" width="496"] Prześlij swoje dokumenty do BEZPŁATNEJ analizy.[/caption]    

WYNAGRODZENIE OD SUKCESU

Jest to procent, na który umówimy się z kancelarią. Ważniejsze od jego wysokości jest to, od jakich składników będzie on pobierany. Niektóre z kancelarii pobierają procent od wartości kredytu, są też oferty, w których procent pobierany jest od wartości nadpłaconych rat czyli tego, co bank będzie zobowiązany nam zwrócić po prawomocnym wyroku. Można niestety trafić na oferty, które mówią o procencie od sumy korzyści wygenerowanych na rzecz klienta w wyniku prawomocnego wyroku. Nie będzie to tylko suma nadpłaconych rat, ale też zmniejszenie salda zadłużenia wobec banku na przyszłość. Rzeczą oczywistą jest iż każda z kancelarii ma prawo kształtować ceny oferowanych przez siebie usług w sposób indywidualny, zgodnie z wewnętrzną polityką firmy.      

Naszym celem jest zwrócić uwagę na najważniejsze kwestie, którymi powinniśmy kierować się podczas wyboru kancelarii, tak abyśmy mogli dokonać go świadomie, po odpowiednim porównaniu ofert i zsumowaniu wszystkich kosztów procesu.

 
➡️ Więcej na naszej stronie, poświęconej #frankowiczom https://frankowicze.arbitersa.pl/