Klienci mBank twierdzą, że bank utrudnia wyegzekwowanie prawomocnych wyroków sądowych w sprawach frankowych. Sprawie ma przyjrzeć się UOKiK. Zdarza się, że bank nie chce wykreślić hipoteki, a w przypadku wyroków „odfrankowienia” nie chce wydać nowego harmonogramy spłaty – czytamy w Rzeczpospolita. Bank oczywiście zaprzecza oskarżeniom.  
“Nie utrudniamy ich egzekwowania. Wykreślenie hipoteki zabezpieczającej kredyt jest konsekwencją niektórych orzeczeń w sprawach frankowych i bank będzie się do nich stosował. W części spraw korzystamy z przysługującego nam prawa do złożenia wniosku o wstrzymanie wykonalności i skuteczności wyroku sądu II instancji, co może skutkować opóźnieniem w wypłacie zasądzonej płatności”

– informuje bank.

Tomasz Chróstny zapewnił, że przyjrzy się sprawie.
“Jeśli okazałoby się, że to nie jednostkowy problem, nie wykluczam podjęcia działań mających zapewnić przestrzeganie przez bank praw konsumentów”

– zapowiedział prezes UOKiK.

   

Jeśli jeszcze nie zgłosiłeś się po bezpłatną analizę swojej umowy kredytowej, nadszedł ten czas. Wyślij skan umowy na adres frankowicze@arbitersa.pl i dołącz do zadowolonych klientów, którzy nie są już frankowiczami.

WIĘCEJ: TUTAJ