Czarny czwartek - 15 stycznia 2015 roku, dzień w którym frank szwajcarski względem innych walut silnie się umocnił. Nagła zmiana kursów wymiany została wywołana przez decyzję Szwajcarskiego Banku Narodowego, który ogłosił porzucenie polityki obrony minimalnego kursu wymiany euro na franka szwajcarskiego.

  Czarny czwartek był w ostatnich latach wspominany jako najgorsze wydarzenie dla osób zadłużonych we frankach szwajcarskich. Rata zapłacona tego dnia (2081 zł) była najwyższa w historii i do tej pory nie została przebita. Raty kredytu po 1-3 miesiącach wróciły do poziomu około 1800 zł.   Liczbowo pandemia nie robi tak dużego wrażenia jak czarny czwartek. Kurs nie wzrósł nagle do 5 zł, a raty nie przebiły rekordu z 2015 roku. W rzeczywistości jest jednak gorzej. Obecnie raty frankowiczów już 12 raz z rzędu będą przekraczały 1800 zł, a kurs powyżej 4 zł utrzymuje się od połowy lutego zeszłego roku. Dodatkowo część frankowiczów straciło w tym czasie dochody lub ich poziom drastycznie spadł.  

Jeśli jeszcze nie zgłosiłeś się po bezpłatną analizę swojej umowy kredytowej, nadszedł ten czas. Wyślij skan umowy na adres frankowicze@arbitersa.pl i dołącz do zadowolonych klientów, którzy nie są już frankowiczami.

 

Więcej  "tutaj"