Na biurko prezesa NBP trafił list, w którym bankowcy pracujący nad stworzeniem ugód z frankowiczami proszą o wsparcie w przeprowadzeniu operacji przewalutowania umów. Zależy im, by NBP nabył franki poza rynkiem, a następnie je odsprzedał!  

Banki biorą pod uwagę, że mogą przegrywać setki spraw o kredyty frankowe i zawczasu przygotowują się do konieczności masowego przewalutowania ich.

  Postulat dotyczy tego, by NBP porozumiał się ze Szwajcarskim Bankiem Narodowym i skupił od niego franki poza rynkiem, a następnie odsprzedał je zainteresowanym bankom. Pozwoliłoby im to na spłacenie finansowania kredytów frankowych. Drugi postulat dotyczy możliwości rozłożenia w czasie transakcji, tak by uniknąć osłabienia polskiej waluty i podbicia kosztów całej operacji. - czytamy dalej w "Rzeczpospolita" W najbliższych dniach NBP ma podjąć decyzję, czy zaangażuje się w pomoc bankom.  

Jeśli jeszcze nie zgłosiłeś się po bezpłatną analizę swojej umowy kredytowej, nadszedł ten czas. Wyślij skan umowy na adres frankowicze@arbitersa.pl i dołącz do zadowolonych klientów, którzy nie są już frankowiczami.

Więcej  “tutaj”