Frankowicze nie byli w stanie spłacać rat, Prokurator Generalny wnosi skargi nadzwyczajne.

  Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro poinformował na Twitterze, że skierował dwie skargi nadzwyczajne do Sądu Najwyższego w sprawie frankowiczów. Prokurator generalny zwrócił również uwagę na postawę sądu.  
„Wziąłem w obronę oszukanych frankowiczów. Skierowałem dwie skargi nadzwyczajne do SN. Banki zawarły w umowach niedozwolone klauzule, a sąd nie stanął po stronie poszkodowanych ludzi.”

— napisał Ziobro.

  Skargi nadzwyczajne wniesione do SN   Chodzi o dwie umowy pożyczki hipotecznej z 11 maja 2005 r. i 11 sierpnia 2008. W obu doszło do niespłacania rat z powodów problemów finansowych. Prokurator Generalny wnosi o uchylenie prawomocnych orzeczeń i przekazanie spraw do ponownego rozpoznania właściwym sądom. A także o wydanie przez sądy postanowień o wstrzymaniu wykonania zaskarżonych orzeczeń do czasu ukończenia postępowania wywołanego wniesieniem skarg nadzwyczajnych.
„Umowy zostały pozbawione koniecznych elementów pozwalających na samodzielne obliczenie rzeczywistej kwoty pozostałej do spłaty, bez odwoływania się do wewnętrznych tabeli kursów banków, niedostępnych dla konsumentów. Kwestionowane umowy pozwalały bankom na ustalenia kryteriów wpływających na wysokość długu w sposób arbitralny i nieprzewidywalny dla konsumenta.”

— czytamy w komunikacie PK.

     

Jeśli jeszcze nie zgłosiłeś się po bezpłatną analizę swojej umowy kredytowej, nadszedł ten czas. Wyślij skan umowy na adres frankowicze@arbitersa.pl i dołącz do zadowolonych klientów, którzy nie są już frankowiczami.

Więcej  “tutaj”