Zdaniem Rzecznika Finansowego, frankowicze powinni poznać stanowisko Sądu Najwyższego w kwestii przewalutowania kredytów. Będzie ono kluczowe dla sektora bankowego.

 
“Wydaje się, że klienci banków, którzy mają kredyty walutowe, powinni poczekać na sformułowanie konkretnych propozycji ugodowych i jednocześnie poznać stanowisko SN w kluczowych kwestiach. Pozwoli im to na dokładniejsze oszacowanie skutków finansowych”

- stwierdził Rzecznik Finansowy Mariusz Golecki

 
“Dobrze, że rozstrzygnięta zostanie też kwestia zasadności roszczeń banków dotyczących wynagrodzenia za korzystanie z kapitału. Moim zdaniem sprawa jest oczywista. Nie znajduję - ani w prawie polskim, ani unijnym - podstaw prawnych do sformułowania takiego oczekiwania. Dałem temu wyraz składając pozew wobec Raiffesen Bank i przystępując do sprawy klientów Santander Bank broniących się w sądzie przed tego typu roszczeniem. Wciąż czekamy na rozstrzygnięcie tych spraw i z pewnością sędziowie wstrzymają się z orzeczeniem do poznania stanowiska SN w tej kwestii”

- podkreślił.

     

Jeśli jeszcze nie zgłosiłeś się po bezpłatną analizę swojej umowy kredytowej, nadszedł ten czas. Wyślij skan umowy na adres frankowicze@arbitersa.pl i dołącz do zadowolonych klientów, którzy nie są już frankowiczami.

Więcej  “tutaj”