Frankowicz który podpisze ugodę, zyska niewielką korzyść w porównaniu do tego co mógłby zyskać unieważniając umowę kredytu frankowego w drodze postępowania sądowego. Statystyki pokazują, że ¾ wyroków ogłaszanych na korzyść frankowiczów to właśnie unieważnienie umowy kredytowej.
Unieważnienie to operacja która polega w wielkim uproszczeniu na tym, że zwracasz tylko tyle ile pożyczyłeś netto (ile dostałeś na konto od banku) a bank musi oddać Ci wszystkie prowizje, ubezpieczenia, odsetki. Określana też jako sankcja kredytu darmowego.
Propozycja KNF nie wygląda tak dobrze dla osób z kredytem w CHF. Zasada działania ugody ma być prosta. Czyli wracamy do chwili udzielenia kredytu i zamieniamy kredyt na złotówkowy. Marża powinna być taka, jaką bank proponował w tamtym okresie + stawka WIBOR. Następnie porównujemy to co klient faktycznie wpłacił do tego co klient wpłaciłby jeśli jego kredyt byłby oprocentowany w PLN. Różnica w postaci dokonanej nadpłaty byłaby zaksięgowana na zmniejszenie obecnego salda zadłużenia.   Trzeba pamiętać, że Nasze koszty będą jeszcze wyższe gdyż kapitał zadłużenia posiadany do spłaty wobec banku wciąż stanowi bazę odsetkową. Te odsetki cały czas będą się naliczały.  

Jeśli jeszcze nie zgłosiłeś się po bezpłatną analizę swojej umowy kredytowej, nadszedł ten czas. Wyślij skan umowy na adres frankowicze@arbitersa.pl i dołącz do zadowolonych klientów, którzy nie są już frankowiczami.

Więcej  “tutaj”