Nieruchomości zdecydowanie warto ubezpieczać. Od pożaru, zalania czy zniszczenia dachu, którego najczęstszą przyczyną jest huragan lub gradobicie. Jak uzyskać odszkodowanie za uszkodzony dach?


 

Uszkodzenie dachu jest traktowane jako szkoda na mieniu.

Przyczyn uszkodzenia może być wiele, jednak najczęstsze z nich to gradobicie, pożar lub wichura. Niestety nie ma możliwości wykupienia ubezpieczenia, które chroni tylko przed zniszczeniami dachu. Kiedy decydujemy się na polisę, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na jej zapisy i upewnić się, że ubezpieczamy to, na czym nam zależy.  

MASZ SZKODĘ NA NIERUCHOMOŚCI? WYPEŁNIJ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY - ODDZWONIMY!

  Uzyskanie środków, które pozwolą nam naprawić szkodę, możliwe jest jedynie w sytuacji, gdy właściciel nieruchomości ma wykupioną polisę chroniącą go od zaistniałych zdarzeń, co oznacza, że w umowie musi znaleźć się odpowiedni zapis. Aby odszkodowanie zostało nam wypłacone, oprócz polisy, właściciel musi wypełnić obowiązki wynikające z jej podpisania jak również pamiętać o konserwacji budynku.  

Jakie obowiązki spoczywają na właścicielu nieruchomości?

Jeśli dojdzie do uszkodzenia dachu, trzeba jak najszybciej zgłosić zdarzenie do ubezpieczyciela. Najważniejsze jest zatrzymanie szkody, co oznacza minimalizowanie jej skutków. Jeżeli nie jesteśmy w stanie sami ugasić pożaru, zatrzymać wody czy usunąć elementów, które powodują uszkodzenia, powinniśmy wezwać odpowiednie służby.   Zbieraj dowody!   Odszkodowanie za uszkodzony dach może nie zostać wypłacone w pewnych sytuacjach, które zostają określone w umowie. Są to informacje o wyłączeniach, czyli zdarzeniach, za które towarzystwo nie ponosi odpowiedzialności. Mogą to być błędy w konserwacji, zaniedbania lub brak wymaganych zabezpieczeń. Odszkodowanie za uszkodzony dach przepadnie, jeśli do szkody doszło na skutek działania celowego lub pod wpływem alkoholu albo narkotyków.  

ODSZKODOWANIE ZA USZKODZONY DACH MOŻNA OTRZYMAĆ TYLKO Z JEDNEJ POLISY

 

ODSZKODOWANIA MOŻNA UZYSKAĆ TAKŻE OD LOKALNYCH WŁADZ

Sytuacją, w której do tego dochodzi, są klęski żywiołowe spowodowane nadmiernymi opadami, suszą, wichurami itd. W usuwaniu skutków pomaga np. gminny ośrodek pomocy. Można także ubezpieczyć się od nieszczęśliwych wypadków.  

Najważniejsze przed podpisaniem umowy jest zapoznanie się z jej szczegółami!

   

Arbiter S.A. od 2009 roku zajmuje się pomocą w rozwiązywaniu różnego rodzaju problemów prawnych.

Odzyskujemy należne odszkodowanie właśnie w takich sprawach. Jeżeli potrzebujesz pomocy, zgłoś się do nas -  Odszkodowanie za szkody na nieruchomościach.