Model przewalutowania kredytu przez KNF różni się od tego, który proponują banki. Różnica działa na niekorzyść klientów. 

 
Kolejna instytucja da  możliwość ugody osobom, które mają zobowiązania we frankach szwajcarskich. Tym razem będzie to Bank Millenium. Nie jest to jednak bank, który pójdzie klientom na rękę.   Na czym polega model przewalutowania kredytu przez KNF? Różnica polega na tym, że instytucja przelicza kredyt tak, jakby od początku był złotowym, a w dodatku bardziej zmniejsza saldo kredytu pozostające do spłaty. W efekcie jest bardziej kosztowne dla branży.

"Jeszcze większe korzyści finansowe przynieść klientom może unieważnienie umowy przez sąd. Czemu więc klienci decydują się na ugody według zasad Millennium? Przemawia do nich reguła: „lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu”. Millennium nie uruchomiło powszechnego programu porozumień według planu KNF, deklaruje jedynie, że analizuje sprawę. Do tej pory żaden z banków nie wprowadził takiego programu i prawdopodobnie jeszcze długo może ich nie być"

- czytamy w Rzeczpospolita


Jeśli jeszcze nie zgłosiłeś się po bezpłatną analizę swojej umowy kredytowej, nadszedł ten czas. Wyślij skan umowy na adres frankowicze@arbitersa.pl i dołącz do zadowolonych klientów, którzy nie są już frankowiczami.

Więcej  “tutaj”