Jak czytamy, z nieoficjalnych informacji wynika, że frankowicze będący w sporze sądowym z PKO BP w bardzo niewielkim stopniu są skłonni do zawierania porozumień. Z danych na koniec września wynika, że przeciw PKO BP toczy się 10,8 tys. spraw frankowych.

Nie jest to dobra informacja dla największego polskiego banku, bo oznacza, że mogą spuchnąć koszty. Unieważnienie jest bowiem blisko dwuipółkrotnie droższe niż ugoda w wariancie KNF.
PKO BP musi więc nadal pilnie obserwować tempo napływu kolejnych spraw sądowych: jeśli malałoby względem banków nieoferujących ugód, byłby to sygnał, że program ugód przynosi pozytywny skutek i maleje skłonność do pozywania. Jeśli byłoby odwrotnie, to oznaczałoby, że program ugód tylko "obudził" tych frankowiczów, którzy nie planowali złożyć pozwów, i jednocześnie nie odciągnął od sądów tych, którzy to rozważali (co tylko zwiększyłoby ostateczne koszty). - czytamy w gazecie 


Jeśli jeszcze nie zgłosiłeś się po bezpłatną analizę swojej umowy kredytowej, nadszedł ten czas. Wyślij skan umowy na adres frankowicze@arbitersa.pl i dołącz do zadowolonych klientów, którzy nie są już frankowiczami.

Więcej  “tutaj”