Ulga podatkowa dla frankowiczów przedłużona na kolejny rok - poinformował w piątek wiceminister finansów Artur Soboń.

Dodał, że osoby które zawarły ugody z bankiem nie będą musiały płacić PIT od umorzonej kwoty kredytu pod warunkiem, że zaciągnęły go tylko na jedno mieszkanie lub dom.
Może być zrzutem ekranu z Twittera przedstawiającym 1 osoba i tekst „Artur Soboń @sobonartur Tak jak zapowiadaliśmy w @MF_GOV_PL przedłużam na kolejny rok ulgÄ podatkowÄ dla frankowiczów. Osoby, które zawarły ugodę z bankiem nie będą miały obowiązku zapłaty PIT od umorzonej kwoty z tytułu kredytu mieszkaniowego warunek: zaciągnęły kredyt tylko na jedno mieszkanie/dom. 6:24 PM 11 mar 2022 13 Odpowiedz Jdostępnij Przeczytaj 10 odpowiedzi”
Resort finansów wskazał w piątkowym komunikacie, że zaniechanie poboru PIT ma być stosowane do przychodów (dochodów) osiągniętych od 1 stycznia do 31 grudnia 2022 r. Tym samym, rozporządzenie obejmie również osoby, które zawarły ugody w okresie od 1 stycznia 2022 r. do dnia wejścia w życie rozporządzenia, jeśli osoby te spełnią wymienione w rozporządzeniu warunki.
   
 

Jeśli jeszcze nie zgłosiłeś się po bezpłatną analizę swojej umowy kredytowej, nadszedł ten czas. Wyślij skan umowy na adres frankowicze@arbitersa.pl i dołącz do zadowolonych klientów, którzy nie są już frankowiczami.

Więcej  “tutaj”