Trybunał ma do rozstrzygnięcia 10 spraw frankowych. W tym trzy o fundamentalnym znaczeniu. Jedna z nich zaczyna się dzisiaj - czytamy w czwartkowym "Pulsie Biznesu".

"Cztery już zakończyło się wyrokami. Do rozstrzygnięcia zostało dziesięć, w tym kilka o fundamentalnym znaczeniu dla banków i frankowiczów. Taki jest też kaliber sprawy, którą w czwartek będzie zajmować się Trybunał. Chodzi o pytania dotyczące zapisów umów kredytowych mBanku i Deutsche" - czytamy w "PB".
Jak podkreśla gazeta, po raz pierwszy w historii spraw frankowych rozpatrywanych przez TSUE, odbędzie się słuchanie stron. W poprzednich postępowaniach banki przedkładały pisemne stanowiska. Tym razem Trybunał wysłucha prawników mBanku. W ocenie dziennika, werdykt będzie miał duże znaczenie dla całego sektora albo raczej może mieć, ponieważ wszystko zależy od treści orzeczenia. "TSUE potrafi wydawać pytyjskie orzeczenia, różnie interpretowane przez strony. Tak też może być w tym przypadku, choć w podobnej sprawie zapadł nie tak dawno jednoznaczny wyrok" - czytamy.
   
 

Jeśli jeszcze nie zgłosiłeś się po bezpłatną analizę swojej umowy kredytowej, nadszedł ten czas. Wyślij skan umowy na adres frankowicze@arbitersa.pl i dołącz do zadowolonych klientów, którzy nie są już frankowiczami.

Więcej  “tutaj”