Frankowicze powinni szykować się na znaczący wzrost raty kredytu - ostrzega Marek Rogalski, analityk walutowy DM BOŚ. Możliwe, że kurs franka wkrótce przebiję barierę 5 zł.

 

NIE ZWLEKAJ! Walcz o swoje prawa już dziś!

NAPISZ DO NAS JUŻ DZIŚ

 
W maju wskaźnik inflacji CPI wyniósł w Szwajcarii 2,9 proc. Może się wydawać, że to niewiele, ale podobny poziom wskaźnik osiągnął w 2008 roku. Inflacja wyraźnie się też rozpędza. W styczniu wynosiła bowiem zaledwie 1,6 proc. W kwietniu wzrosła do 2,5 proc. i szwajcarskie władze najwyraźniej chcą zdusić pożar w zarodku. Decyzja Szwajcarów nie jest zaskoczeniem. Możliwość podniesienia stóp już w maju zapowiadał Andrea Maechler, członek rady zarządzającej Szwajcarskiego Banku Narodowego (SNB). - Jeśli inflacja, której się spodziewamy, nie spadnie w średnim terminie do przedziału między 0 proc., a 2 proc., nie zawahamy się zaostrzyć polityki - mówił.
 

Jeśli jeszcze nie zgłosiłeś się po bezpłatną analizę swojej umowy kredytowej, nadszedł ten czas. Wyślij skan umowy na adres frankowicze@arbitersa.pl i dołącz do zadowolonych klientów, którzy nie są już frankowiczami.

WYPEŁNIJ FORMULARZ

Czytaj więcej TUTAJ