Opinia rzecznika  TSUE w sprawie dotyczącej kredytów hipotecznych indeksowanych we frankach szwajcarskich zostanie wydana 16 lutego 2023 r. - poinformował Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu. Data samego wyroku nie jest jeszcze znana, prawdopodobnie zapadnie kilka miesięcy po wydaniu opinii.

 

Opinia rzecznika generalnego jest w TSUE wstępem do wyroku. Sędziowie mogą się z nią zgodzić i zwykle tak się dzieje, ale mogą też wydać zupełnie inny wyrok.

 

W środę 12 października odbyła się rozprawa, na którą czekali zadłużeni we franku.

Oczekiwany wyrok dotyczyć ma kwestii braku prawa banków do wynagrodzenia za bezumowne korzystanie z kapitału, które ma być dla nich — jak argumentują — formą rekompensaty ze strony klientów, za to, że wywiązały się z unieważnionych świadczeń.

Krajowe instytucje także stoją po stronie frankowiczów. Swoje poparcie wyrazili m.in. UOKiK, Rzecznik Finansowy, Rzecznik Praw Obywatelskich oraz Ministerstwo Sprawiedliwości.

 

 

NIE ZWLEKAJ! Walcz o swoje prawa już dziś!

NAPISZ DO NAS JUŻ DZIŚ

 
 

Jeśli jeszcze nie zgłosiłeś się po bezpłatną analizę swojej umowy kredytowej, nadszedł ten czas. Wyślij skan umowy na adres frankowicze@arbitersa.pl i dołącz do zadowolonych klientów, którzy nie są już frankowiczami.

WYPEŁNIJ FORMULARZ

Czytaj więcej TUTAJ