Aktualności

09 cze
2021

WYPADEK ZA GRANICĄ

Nieznajomość języka, odległość od domu czy przerwany urlop mogą wywołać dodatkowy stres. Choć z większości opresji wybroni nas obowiązkowe ubezpieczenie OC, warto przed wyjazdem zainteresować się dodatkowymi pakietami ubezpieczyciela, które mogą w takiej sytuacji okazać się zbawienne.

24 maj
2021

POMOC DLA PSZCZELARZY I PRODUCENTÓW ROLNYCH

20 maja 2021 r. została wprowadzona nowelizacja rozporządzenia w zakresie nowych form pomocy finansowej dla pszczelarzy i producentów rolnych. Wnioski można składać do końca czerwca, natomiast w kolejnych latach wnioski będą przyjmowane od dnia 1 kwietnia do dnia 31 maja roku, za który składany jest wniosek.

19 maj
2021

ZA CO MOŻEMY UZYSKAĆ ODSZKODOWANIE?

W 2020 roku w wypadkach drogowych poszkodowane zostały 28 954 osoby, w tym śmierć poniosło 2 491 osób, a 26 463 zostały ranne (w tym 8 805 ciężko). Towarzystwa ubezpieczeniowe w 2019 roku wypłaciły łącznie niemal 42 mld złotych odszkodowań. Od kilku lat systematycznie rośnie wysokość wypłat odszkodowań komunikacyjnych.

12 maj
2021

SZKODA OSOBOWA

Szkoda osobowa jest szkodą, która powstała w wyniku pogorszenia się stanu zdrowia, trwałego uszczerbku na zdrowiu czy poniesionych obrażeń, a także cierpienia fizycznego i psychicznego lub śmierci osoby w wypadku. Szkoda osobowa obejmuje również utracone korzyści, które osoba mogłaby otrzymać, gdyby nie została ofiarą wypadku.

30 kw.
2021

WYPADEK MOTOCYKLOWY – JAK UZYSKAĆ ODSZKODOWANIE?

Sezon motocyklowy został rozpoczęty, a kolejne ciepłe dni będą sprzyjały przejażdżkom. Wypadki motocyklowe, chociaż zdarzają się zdecydowanie rzadziej niż samochodowe, stanowią o wiele większe niebezpieczeństwo dla kierowcy jednośladu.

27 kw.
2021

KOLEJNY BANK TWORZY REZERWY

Przegląd prasy - frankowicze

Bank Ochrony Środowiska (BOŚ) zdecydował o utworzeniu rezerwy na ryzyko prawne związane z kredytami hipotecznymi denominowanymi do waluty obcej na łączną kwotę 399 mln zł!

26 kw.
2021

PKO UTWORZYŁO FUNDUSZ NA UGODY FRANKOWE

Przegląd prasy - frankowicze

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PKO BP zdecydowało o utworzeniu funduszu na pokrycie strat związanych z ugodami w sprawie kredytów walutowych; jego wartość to 6,7 mld zł .

19 kw.
2021

TSUE WYDA KOLEJNE ORZECZENIE

Przegląd prasy - frankowicze

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej 29 kwietnia wyda orzeczenie w sprawie kredytów frankowych. Będzie ono dotyczyć pytań prejudycjalnych skierowanych przez Sąd Okręgowy w Gdańsku.

15 kw.
2021

UGODY FRANKOWE – BANK ING GOTOWY

Przegląd prasy - frankowicze

ING Bank Śląski jest już gotowy do zawierania ugód z klientami posiadającymi kredyty hipoteczne we frankach szwajcarskich, poinformował prezes Brunon Bartkiewicz.