Aktualności

26 cze
2023

JAK SPRAWDZIĆ ORGANIZATORA KOLONII LUB OBOZU?

Wakacyjne kolonie i obozy dla dzieci to wspaniała okazja do zdobywania nowych umiejętności, nawiązywania przyjaźni i tworzenia niezapomnianych wspomnień. Jednak jako rodzic, jednym z najważniejszych aspektów jest zapewnienie bezpieczeństwa i dobrej organizacji dla naszych pociech.

14 mar
2023

KARA DLA DEUTSCHE BANK POLSKA

Przegląd prasy - frankowicze

Ponad 5,7 mln zł kary nałożył Prezes UOKiK Tomasz Chróstny na Deutsche Bank Polska za praktykę naruszającą zbiorowe interesy konsumentów.

17 lut
2023

OPINIA RZECZNIKA TSUE KORZYSTNA DLA FRANKOWICZÓW

Przegląd prasy - frankowicze

Opinia rzecznika generalnego Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, w sprawie C-520/21, dotyczy zasadności roszczeń o wynagrodzenie, odszkodowanie, zwrot kosztów lub waloryzację świadczenia za korzystanie z kapitału. Opinia dotyczy zatem tego, czy bankom lub frankowiczom, w przypadku uznania przez sąd kredytu frankowego za nieważny, będzie należało się np. wynagrodzenie za korzystanie z

01 lut
2023

STABILNY KURS FRANKA W 2023?

Przegląd prasy - frankowicze

Ekonomiści prognozują, że kurs franka szwajcarskiego w 2023 r. będzie stabilny. Według niektórych, jest nawet szansa na to, że spadnie poniżej 4,5 zł, a perspektywa 5 zł lub wyższej wartości jest w ogóle mało prawdopodobna w tym roku.

13 sty
2023

CZYM JEST FINANSOWANIE SPORÓW PRZEZ STRONĘ TRZECIĄ?

Finansowanie sporów sądowych przez stronę trzecią (tzw. Third Party Funding) polega na udzieleniu finansowego wsparcia przez zewnętrzną organizację lub osobę, która nie jest bezpośrednio zaangażowana w spór.

20 gru
2022

PRAWOMOCNY WYROK I CO DALEJ?

Przegląd prasy - frankowicze

W praktyce banki często nie respektują orzeczeń stwierdzających nieważność umowy kredytu i pomimo prawomocności tych wyroków nadal pobierają należności wynikające z harmonogramu spłat kredytu.

07 paź
2022

KOMU PRZYSŁUGUJE ŚWIADCZENIE PIELĘGNACYJNE?

Świadczenie pielęgnacyjne to świadczenie pieniężne, dla osób podejmujących się opieki nad niepełnosprawnym członkiem rodziny. Dowiedz się jakie warunki musi spełniać osoba ubiegająca się o świadczenie.

error: Ta strona jest chroniona!