BANKI W SĄDACH

25 lis
2020
Przegląd prasy - frankowicze

Pojawiły się już raporty okresowe za III kwartał 2020 r. W dokumentach znajduje się wiele informacji dotyczących frankowych spraw sądowych. Ze statystyk Bankier.pl wynika, że w ciągu zakończonego kwartału liczba sporów wzrosła o 30%. Została również wskazana rosnąca relacja pomiędzy wartością portfela kredytów CHF i łączną wartością przedmiotów indywidualnych sporów sądowych.

Część notowanych na warszawskiej giełdzie banków w raportach przedstawiła dane o liczbie wygranych i przegranych procesów. Kredytodawcy prezentują takie informacje, opierając się wyłącznie na prawomocnie zakończonych postępowaniach, podając liczby na dzień 30 września 2020 r.

Na początku listopada „Puls Biznesu” poinformował, że zgodnie z danymi zbieranymi przez Raiffeisen Bank International w I kwartale tego roku 88 proc. spraw „frankowych” zakończyło się orzeczeniem korzystnym dla kredytobiorców.

Kredytodawcy obserwują rozstrzygnięcia zapadające w sądowych sporach po wyroku TSUE i w raportach kwartalnych kilku instytucji znajdziemy ślady wynikającego stąd pesymizmu.

 

 


Jeśli jeszcze nie zgłosiłeś się po bezpłatną analizę swojej umowy kredytowej, nadszedł ten czas.
Wyślij skan umowy na adres frankowicze@arbitersa.pl i dołącz do zadowolonych klientów, którzy nie są już frankowiczami.

WIĘCEJ: TUTAJ
Kancelaria Prawna Arbiter

Kancelaria Prawna Arbiter
author