BLOG

ZANIŻONE ODSZKODOWANIE – JAK ODWOŁAĆ SIĘ OD DECYZJI UBEZPIECZYCIELA?

Otrzymałeś odmowę wypłaty lub wypłacone odszkodowanie zostało zaniżone? Jest to częsta praktyka zakładów ubezpieczeniowych, które nierzadko zaniżają stawki w swoich kosztorysach.   Niskie odszkodowanie lub jego brak, powoduje że nie starcza na naprawę szkody. Pamiętaj! Masz możliwość odwołania się od  decyzji ubezpieczyciela!   W JAKIM CZASIE MOŻEMY ODWOŁAĆ SIĘ OD

BĘDZIE PRZEŁOM W SPRAWACH FRANKOWYCH?

„Rzeczpospolita” podała informacje, z których wynika, że jeszcze w tym tygodniu pierwsza prezes SN Małgorzata Manowska ma skierować do całej Izby Cywilnej SN kilka pytań prawnych o rozstrzygnięcie spornych kwestii w sprawach o kredyty frankowe.

BANKI ZWIĘKSZAJĄ REZERWY

Banki w Polsce biorą pod uwagę potencjalne przegrane w procesach z frankowiczami i wypłaty sporych sum swoim klientom. Efektem jest zwiększanie rezerw finansowych, związanych głównie z ryzykiem prawnym.

PANDEMIA GORSZA NIŻ CZARNY CZWARTEK

Czarny czwartek – 15 stycznia 2015 roku, dzień w którym frank szwajcarski względem innych walut silnie się umocnił. Nagła zmiana kursów wymiany została wywołana przez decyzję Szwajcarskiego Banku Narodowego, który ogłosił porzucenie polityki obrony minimalnego kursu wymiany euro na franka szwajcarskiego.

ODSZKODOWANIE ZA UPADEK NA LODZIE

Zima może zaskoczyć nie tylko kierowców! Termometry w wielu miejscach wskazują ujemne temperatury, a wydeptany na chodnikach śnieg zamienia się w niebezpieczny dla pieszych lód. Nietrudno jest poślizgnąć się na takiej nawierzchni, zapewne większość z nas tego doświadczyła. Czy za upadek na oblodzonym chodniku możemy dochodzić odszkodowania? Kto jest odpowiedzialny za oblodzenie?

LIKWIDACJA SZKODY W ROLNICTWIE

Ochrona ubezpieczeniowa od szkód powstałych w wyniku gradu, powodzi, przymrozków wiosennych i suszy przewiduje 14-dniowy okres karencji, czyli odpowiedzialność Towarzystwa Ubezpieczeniowego rozpoczyna się z 15-tym dniem od zawarcia umowy ubezpieczenia. W przypadku szkód Od ognia, które dotknęły plonów tytoniu, ziół czy chmielu, odpowiedzialność Towarzystwa Ubezpieczeniowego uzależniona jest od chwili rozpoczęcia technologicznego procesu suszenia tych plonów, natomiast w plonach zbóż, kukurydzy na ziarno czy roślin oleistych – od okresu dojrzałości.

ZANIŻONE ODSZKODOWANIA ZA BUDYNKI ROLNE

Do Rzecznika Finansowego trafia rocznie ponad 300 wniosków o interwencję, dotyczących ubezpieczeń rolników. Prawie każdego dnia instytucja otrzymuje skargę, która dotyczy nieprawidłowości w wypłacaniu odszkodowań za uprawy czy budynki rolne.

KWARANTANNA, A PRACA W GOSPODARSTWIE ROLNYM

Wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego są jasne. Rolnik, który znajduje się na kwarantannie jest osobą zdrową, która miała potencjalny kontakt z osobą chorą. Jeśli nie występują u niego objawy zakażenia, może wykonywać prace na terenie gospodarstwa rolnego.

JAK POSTĘPOWAĆ PO WICHURZE?

Wichura może wystąpić o każdej porze roku — w okresie letnim, na przełomie roku, jednak najgroźniejsza formę przyjmują one w okresie wiosennym i jesiennym. Charakteryzuje się występowaniem silnych wiatrów spowodowanych najczęściej szybko przemieszczającymi się aktywnymi niżami. Może jej towarzyszyć nawalny deszcz i wyładowania atmosferyczne.

CO ROBIĆ PODCZAS POŻARU?  

Kiedy w miejscu, w którym się znajdujemy wybuchnie pożar wiemy, że pierwszą z rzeczy, które powinniśmy zrobić to wykonać telefon pod numer alarmowy 998 (straż pożarna). Są jednak takie sytuacje, kiedy pożar nabiera sił, a sam telefon do straży nie wystarczy. Co wtedy robić?

NIEDOZWOLONE KLAUZULE W UMOWACH KREDYTÓW WALUTOWYCH – AKTUALIZACJA

Rzecznik Finansowy zaktualizował „Mapę klauzul” – zestawienie postanowień niedozwolonych stosowanych przez banki w umowach kredytów „walutowych”. Jest to efekt kolejnych zgłoszeń klientów, którzy do tej pory nie podjęli żadnych działań związanych ze swoją umową kredytową.

JAK POSTĘPOWAĆ PO POWODZI?

Większość uszkodzeń pojawia się od razu po ustąpieniu wody. Jednak niektóre skutki wynikające z naruszenia fundamentów (osiadanie budynku) czy zawilgocenia (grzyb, wypaczenie stolarki) są rozłożone w czasie i niewidoczne od razu. Jak zatem postępować po powodzi?

ZWROT PROWIZJI

Zgodnie ze stanowiskiem Rzecznika Finansowego i Prezesa UOKiK z dnia 16 maja 2016 roku, „Konsument,  który dokonał wcześniejszej spłaty zobowiązania kredytowego (również poprzez konsolidację lub refinansowanie) ma prawo do proporcjonalnego zwrotu prowizji.”   Mając na uwadze stale rosnącą liczbę wniosków o interwencje Rzecznika Finansowego, w sprawach, w których podmioty rynku finansowego odmawiają

KONIEC ROZBIEŻNOŚCI W WYROKACH SĄDOWYCH?

Z początkiem listopada Rzecznik Finansowy wystąpił do Sądu Najwyższego z wnioskiem o podjęcie uchwały mającej zmniejszyć rozbieżności w orzecznictwie sądów powszechnych. Pomimo znacznych wygranych frankowiczów, które sięgają nawet 90% spraw, największą rozbieżność da się zauważyć w zakresie rozliczeń z bankiem po unieważnieniu umowy. „Takie zapytanie to jedno z uprawnień RF

NIEDOZWOLONE KLAUZULE W UMOWACH KREDYTÓW WALUTOWYCH

Rzecznik Finansowy umieścił na swojej stronie zestawienie klauzul niedozwolonych, które były stosowane przez banki w umowach kredytów pseudofrankowych (walutowych). W informacji prasowej podano, że adresatami „Mapy klauzul” mają być przede wszystkim osoby, które do tej pory nie podejmowały żadnych działań związanych z umową.

WYPADEK ROWEROWY, A ODSZKODOWANIE

Jazda rowerem, to oprócz przyjemności często także – szczególnie w większych miastach – ogromna ilość zaoszczędzonego czasu, głównie w godzinach szczytu. Podczas przemieszczania się rowerem musimy pamiętać o zachowaniu ostrożność. Według panującego w Polsce prawa, rowerzysta jest takim samym uczestnikiem ruchu jak kierujący samochodem czy motocyklista, co oznacza, że musi

WYGRANA W SPRAWIE O ZAPŁATĘ – WYPADEK MOTOCYKLOWY

W lipcu 2020 roku Sąd Okręgowy we Wrocławiu wydał prawomocny wyrok w pozwie o zapłatę  za należne odszkodowanie. W dniu 16 września 2015 r. we Wrocławiu, nasza Klientka uległa wypadkowi drogowemu, w przebiegu którego kierowca samochodu Skoda Octavia w wyniku niezachowania należytej ostrożności zderzył się czołowo z jadącą prawidłowo motocyklem

WYBÓR KANCELARII PRAWNEJ – NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ

Wybór odpowiedniego pełnomocnika procesowego w sporze dotyczącym kredytu pseudofrankowego jest niezwykle ważny.
Na co każdy kredytobiorca powinien zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji o wyborze kancelarii prawnej?

PRZYGOTUJ SWÓJ MOTOCYKL NA ZIMĘ

Koniec sezonu motocyklowego oznacza, że część z Was powoli zacznie przygotowywać swoje jednoślady do zimowania lub już schowała je do garażu.   Dla tych, którzy jeszcze nie ukryli motocykla pod plandekę, podpowiadamy jak przygotować go do długiego postoju. Jeśli zrobimy to odpowiednio, kolejny sezon będziemy mogli zacząć bezproblemowo, na pewno

BEZPIECZNA JAZDA PODCZAS WICHURY

Jesienna pogoda zbliża się do nas wielkimi krokami. Wiele osób zrezygnuje już z jazdy i odstawi motocykl do garażu,
w oczekiwaniu na kolejne lato. Jeśli jednak wciąż planujemy przemieszczać się po drogach motocyklami, warto wiedzieć jak zachować się w razie nagłego zerwania silnego wiatru.
Silny wiatr jest w stanie zepchnąć lub przewrócić motocykl oraz sprawić, że na jezdni pojawią się przeszkody takie jak połamane gałęzie. Jego występowanie ma duży wpływ na bezpieczeństwo jazdy.

JAK ZACHOWAĆ SIĘ W CZASIE WICHUR, HURAGANÓW I BURZ

Dziś początek astronomicznej jesieni, warto więc wiedzieć jak zachowywać się w razie wystąpienia wichur, huraganów czy burz. Co robić wiedząc o zbliżającym się zagrożeniu lub kiedy znajdziemy się poza domem w czasie burzy? Gdzie nie parkować, jak zabezpieczyć dom – te i więcej porad w naszym wpisie. Czytaj więcej…

KASK – NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY WYBORZE

Kask motocyklowy jest jednym z najważniejszych elementów stroju motocyklisty. Zdecydowanie wpływa na bezpieczeństwo oraz komfort jazdy. Jak dobrać odpowiedni kask dla siebie, na co zwrócić uwagę podczas wyboru? Szukając kasku motocyklowego nierzadko zwracamy uwagę głównie na wygląd. Nie możemy zaprzeczyć, że jest to ważny element, ale w tym przypadki kluczowe są jednak inne czynniki. Najważniejsze jest nasze bezpieczeństwo i wygoda użytkowania. Jak zatem dobrać odpowiedni kask motocyklowy? Sprawdźmy!

CO ROBIĆ KIEDY NASZE MIESZKANIE ZOSTANIE ZALANE

ZALANE MIESZKANIE?
Ważne jest, żeby wiedzieć, co należy zrobić, kiedy nasze mieszkanie zostanie zalane.
Przygotowaliśmy krótką instrukcję.

KUNA – NIECHCIANY LOKATOR NA PODDASZU

Kiedy na nie spojrzeć – wydają się przyjazne i miłe. Gdy jednak na swoje miejsce do życia wybiorą nasz dom – okazuje się, że kuna – ssak drapieżny z rodziny łasicowatych – już taki miły i przyjazny nie jest.
Kuny mają bardzo mocne pazury i ostre zęby. Niszczą materiały dachowe, a blacha i drewno nie stanowią dla nich żadnego problemu – przegryzają ją z łatwością. Plastikowe kratki wentylacyjne i rynny forsują bez przeszkód, dlatego szybko i bez problemu potrafią zagnieździć  się na poddaszu… i narobić przy tym dużo problemów.

FRANKOWICZU – DLACZEGO PRAWNIK JEST TAK WAŻNY W SPORZE Z BANKIEM?

Kiedy decydujemy się pozwać bank, musimy zdawać sobie sprawę, że walka będzie ciężka. Przegrywając możemy wiele stracić, dlatego w tak dużych sprawach potrzebny jest specjalista – prawnik. W pozwach dotyczących kredytów pseudofrankowych, mimo że orzecznictwo staje się coraz bardziej jednolite, trzeba zdawać sobie sprawę z przede wszystkim finansowych możliwości banków

FRANKOWICZU! O TO POWODY DLA KTÓRYCH WARTO POZWAĆ BANK JUŻ TERAZ.

Poznaj powody, dzięki którym uwolnisz się od kredytu!
W polskich sądach coraz częściej zapadają wyroki na korzyść frankowiczów. Przełomem w sprawie był wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, w którym to wydał orzeczenie, że w zawartych w Polsce umowach kredytu indeksowanego do waluty obcej, nieuczciwe warunki umowy dotyczące różnic kursowych nie mogą być zastąpione przepisami ogólnymi polskiego prawa cywilnego.

Nagrody i Wyróżnienia