BLOG

JAK ZACHOWAĆ SIĘ W CZASIE WICHUR, HURAGANÓW I BURZ

Dziś początek astronomicznej jesieni, warto więc wiedzieć jak zachowywać się w razie wystąpienia wichur, huraganów czy burz. Co robić wiedząc o zbliżającym się zagrożeniu lub kiedy znajdziemy się poza domem w czasie burzy? Gdzie nie parkować, jak zabezpieczyć dom – te i więcej porad w naszym wpisie. Czytaj więcej…

KASK – NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY WYBORZE

Kask motocyklowy jest jednym z najważniejszych elementów stroju motocyklisty. Zdecydowanie wpływa na bezpieczeństwo oraz komfort jazdy. Jak dobrać odpowiedni kask dla siebie, na co zwrócić uwagę podczas wyboru? Szukając kasku motocyklowego nierzadko zwracamy uwagę głównie na wygląd. Nie możemy zaprzeczyć, że jest to ważny element, ale w tym przypadki kluczowe są jednak inne czynniki. Najważniejsze jest nasze bezpieczeństwo i wygoda użytkowania. Jak zatem dobrać odpowiedni kask motocyklowy? Sprawdźmy!

CO ROBIĆ KIEDY NASZE MIESZKANIE ZOSTANIE ZALANE

ZALANE MIESZKANIE?
Ważne jest, żeby wiedzieć, co należy zrobić, kiedy nasze mieszkanie zostanie zalane.
Przygotowaliśmy krótką instrukcję.

KUNA – NIECHCIANY LOKATOR NA PODDASZU

Kiedy na nie spojrzeć – wydają się przyjazne i miłe. Gdy jednak na swoje miejsce do życia wybiorą nasz dom – okazuje się, że kuna – ssak drapieżny z rodziny łasicowatych – już taki miły i przyjazny nie jest.
Kuny mają bardzo mocne pazury i ostre zęby. Niszczą materiały dachowe, a blacha i drewno nie stanowią dla nich żadnego problemu – przegryzają ją z łatwością. Plastikowe kratki wentylacyjne i rynny forsują bez przeszkód, dlatego szybko i bez problemu potrafią zagnieździć  się na poddaszu… i narobić przy tym dużo problemów.

FRANKOWICZU – DLACZEGO PRAWNIK JEST TAK WAŻNY W SPORZE Z BANKIEM?

Kiedy decydujemy się pozwać bank, musimy zdawać sobie sprawę, że walka będzie ciężka. Przegrywając możemy wiele stracić, dlatego w tak dużych sprawach potrzebny jest specjalista – prawnik. W pozwach dotyczących kredytów pseudofrankowych, mimo że orzecznictwo staje się coraz bardziej jednolite, trzeba zdawać sobie sprawę z przede wszystkim finansowych możliwości banków

FRANKOWICZU! O TO POWODY DLA KTÓRYCH WARTO POZWAĆ BANK JUŻ TERAZ.

Poznaj powody, dzięki którym uwolnisz się od kredytu!
W polskich sądach coraz częściej zapadają wyroki na korzyść frankowiczów. Przełomem w sprawie był wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, w którym to wydał orzeczenie, że w zawartych w Polsce umowach kredytu indeksowanego do waluty obcej, nieuczciwe warunki umowy dotyczące różnic kursowych nie mogą być zastąpione przepisami ogólnymi polskiego prawa cywilnego.

WYROK W SPRAWIE O ZAPŁATĘ

W lutym 2020 roku Sąd Okręgowy w Bydgoszczy wydał prawomocny wyrok w pozwie o zapłatę  za należne odszkodowanie.
W sierpniu 2017 r. w miejscowości, gdzie znajdują się ubezpieczone budynki jednej z naszych Klientek, miały miejsce huragan z deszczem nawalnym, które spowodowały znaczną szkodę. Budynki były objęte ochroną ubezpieczeniową na podstawie zawartej umowy polisy.

Nagrody i Wyróżnienia