JAK PRZEDSTAWIA SIĘ KURS FRANKA?

20 maj
2020
Przegląd prasy - frankowicze

Ile teraz kosztuje frank szwajcarski? Nadal utrzymuje się powyżej poziomu 4,30 zł. Wczoraj (20.05.2020) kurs franka szwajcarskiego wobec polskiego złotego wynosił 4,3005 zł. To niewielki spadek.

Frank szwajcarski, jedna z głównych walut wymienialnych na całym świecie, nadal kosztuje ponad 4 zł.

Wysokość franka jest niezbyt dobrą informacją dla frankowiczów. Obecnie posiadaczy kredytów frankowych jest około 850 tysięcy – i to dla nich wzrost ceny CHF oznacza rosnące raty za zaciągnięte kredyty mieszkaniowe.

Tak zła sytuacja długo nie miała miejsca. 16 stycznia 2015 roku, czyli w pierwszy dzień po „czarnym czwartku”, kurs franka wynosił przez chwilę lekko ponad 5 zł.

Narodowy Bank Polski podaje, że na koniec stycznia 2020 roku hipoteczne kredyty frankowe w polskich bankach miały wartość ponad 100 mld złotych. Czyli o prawie 2,5 mld złotych mniej niż rok wcześniej.

Obecna sytuacja związana z pandemią koronawirusa zmieniła tę tendencję na zdecydowanie gorszą. W zaledwie 2 miesiące CHF podrożał o prawie 10% względem PLN. Czym to skutkuje?  Frankowicze nagle mają do spłacenia w sumie o 10 mld złotych więcej.

 


Jeśli jeszcze nie zgłosiłeś się po bezpłatną analizę swojej umowy kredytowej, nadszedł ten czas.
Wyślij skan umowy na adres frankowicze@arbitersa.pl i dołącz do zadowolonych klientów, którzy nie są już frankowiczami.

Więcej  “tutaj”

Kancelaria Prawna Arbiter

Kancelaria Prawna Arbiter
author