WYROK W SPRAWIE O ZAPŁATĘ

25 Wrz
2020
Wyrok w sprawie o zapłatę

Sąd Rejonowy w Żninie, 17 września tego roku wydał wyrok w pozwie o zapłatę za należne odszkodowanie.

W dniu 11 sierpnia 2017 r. w miejscowości, gdzie znajdują się ubezpieczone budynki miała miejsce wichura, która spowodowała w mieniu powoda znaczną szkodę. Stodoła wchodząca w skład należącego do Klienta gospodarstwa rolnego, była objęta ochroną ubezpieczeniową na podstawie zawartej umowy polisy.


 

W wyniku wichury, w stodole (300 mkw.) uszkodzone zostało 90% pokrycia dachowego, część została zerwana, część podziurawiona. Zniszczeniu uległy także ściany oraz cała konstrukcja budynku. Klient zmuszony był do całkowitego rozebrania budynku i wybudowania nowej stodoły.

 

KLIKNIJ I ZGŁOŚ SIĘ PO BEZPŁATNĄ ANALIZĘ ROSZCZEŃ

 

Szkoda została przed naszego Klienta zgłoszona niezwłocznie,  podjął się on również usunięcia szkód. Ubezpieczalnia uznała swoją odpowiedzialność i wypłaciła powodowi odszkodowanie w wysokości 43 000 zł.

 

WYGRANA 61 210,89 zł

 

Przyznana suma odszkodowania uniemożliwiała przeprowadzenie wszystkich remontów w celu przywrócenia budynków do stanu sprzed szkody. Wobec czego, do sprawy przystąpił pełnomocnik, który wezwał ubezpieczyciela do udzielenia informacji i udostępnienia dokumentów zgromadzonych w sprawie w celu weryfikacji i ustalenia podstawy w przedmiocie wysokości wypłaconego odszkodowania.

 

 

 

Wyrok Sądu Rejonowego w Żninie

Wyrok Sądu Rejonowego w Żninie

 

 

Po przeanalizowaniu sporządzonych przez ubezpieczycieli kosztorysów okazało się, że odszkodowanie zostało nieprawidłowo pomniejszone o wartość zużycia technicznego, wskazanego uprzednio w polisie ubezpieczenia, tym samym wypłacona kwota nie była adekwatna do poniesionych szkód.

 

Sąd przychylnie rozpatrzył pozew i na rzecz naszego Klienta zasądził 61 210,89 zł, a także kwotę 7172,86 zł tytułem zwrotu kosztów procesu.

Kancelaria Prawna Arbiter

Kancelaria Prawna Arbiter
author