Z WAKACJI KREDYTOWYCH MOŻNA SIĘ WYCOFAĆ

29 maj
2020
Przegląd prasy - frankowicze

W przeciągu około 2 tygodniu wnioski o wakacje kredytowe podpisało aż ponad 800 tysięcy kredytobiorców.  Wielu z nich zrobiło to jednak pochopnie, bardziej pod wpływem niepewnej sytuacji finansowej związanej z pandemią koronawirusa niż ze względu na warunki oferowane ze strony banków, bo te niekoniecznie są zawsze korzystne.

Warto pamiętać, że oświadczenia związane z aneksami pozwalającymi na wstrzymanie spłaty rat kredytowych można wycofać z banku w ciągu 14 dni. Można również złożyć do banku skargę – na taki krok zdecydowała się już prawie 8 tysięcy kredytobiorców.

Przypomnijmy, że Rzecznik Finansowy podejmował już kroki związane z zapisami wprowadzanymi przez banki do aneksów dotyczących wakacji kredytowych (o tym możesz przeczytać tutaj: https://frankowicze.arbitersa.pl/blog/top-wakacje-kredytowe/).

 

Każdy kredytobiorca ma prawo odstąpić od aneksu w ciągu 14 dni (czas ten liczony jest najczęściej od dnia otrzymania nowego harmonogramu spłaty) i kontynuować umowę na dotychczasowych warunkach. Co ważne, nie musi podawać przyczyny zmiany decyzji oraz nie musi robić tego osobiście w placówce banku, jeżeli nie było to wymogiem zawarcia takiego aneksu.

 


Jeśli jeszcze nie zgłosiłeś się po bezpłatną analizę swojej umowy kredytowej, nadszedł ten czas.
Wyślij skan umowy na adres frankowicze@arbitersa.pl i dołącz do zadowolonych klientów, którzy nie są już frankowiczami.

Więcej  “tutaj”

Kancelaria Prawna Arbiter

Kancelaria Prawna Arbiter
author