Po wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z października 2019 roku, w którym dał zielone światło do stwierdzenia nieważności umowy państwa Dziubaków, która zawierała klauzule abuzywne (czyli zapisy łamiące prawo i dobre obyczaje) sytuacja frankowiczów wydaje się o wiele prostsza. Dziś ich dług, mimo lat regularnej spłaty kredytu, wynosi znacznie więcej niż w dniu zaciągania zobowiązania. Banki nie tylko umieszczały niedozwolone klauzule w umowach, także nie informowały rzetelnie konsumentów o ryzyku kredytu walutowego.  
„Jeszcze z zeszłorocznych danych wynika, że 80% frankowiczów wygrywało z bankami (TVN24). Dzisiaj PAP Biznes mówi o 90%. To dobra wiadomość dla kredytobiorców, fatalna dla banków. Te już pracują nad propozycjami ugody. Jeszcze w tym roku kilka instytucji przedstawi je swoim klientom. Tylko w ten sposób będą mogły ograniczyć straty.

– pisze ekonomistka Wanda Sielewicz dla portalu wpu24.pl.

   

Jeśli jeszcze nie zgłosiłeś się po bezpłatną analizę swojej umowy kredytowej, nadszedł ten czas. Wyślij skan umowy na adres frankowicze@arbitersa.pl i dołącz do zadowolonych klientów, którzy nie są już frankowiczami.

WIĘCEJ: TUTAJ