Początek pandemii był ciężki dla frankowiczów pozywających banki. Koronawirus w dużej mierze wstrzymał funkcjonowanie sądów, co wpłynęło na zmniejszenie się liczby wyroków. W tej chwili sądy są na etapie odmrażania, a to oznacza, że na wokandy wracają sprawy kredytobiorców. „Gazeta Wyborcza” powołując się na dane stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu pisze, że w pierwszym kwartale 127 spraw z pseudofrankowymi kredytami zakończyło się pozytywnie w pierwszej instancji, a negatywnie jedynie 12. W drugim kwartale widać było zahamowanie, jedynie w 67 sprawach sądy przyznały rację kredytobiorcom. W obecnym – trzecim kwartale sprawy mają się coraz lepiej, z danych stowarzyszenia wynika, że 89 spraw zakończyło się już korzystnie dla konsumentów.  
„Podane wcześniej dane to jednak zaledwie wierzchołek góry lodowej. Dziennik bowiem powołuje się na dane kancelarii prawnych i podaje, że tylko mBank otrzymał 1200 pozwów, a Millennium – 800.”

– czytamy w artykule na portalu Money.pl.

   


Jeśli jeszcze nie zgłosiłeś się po bezpłatną analizę swojej umowy kredytowej, nadszedł ten czas. Wyślij skan umowy na adres frankowicze@arbitersa.pl i dołącz do zadowolonych klientów, którzy nie są już frankowiczami.

WIĘCEJ: TUTAJ