Trwają prace nad propozycją KNF, która dotyczy ugód zawieranych przez banki z kredytobiorcami. Frankowiczom zostaną przedstawione ankiety, później projekt ma wejść  w fazę pilotażu.
"Prace nad tą propozycją, koncepcją, trwają. To jest jedno z największych ewentualnych przedsięwzięć o charakterze finansowym, ale także prawnym, także wielkim wyzwaniem jeśli chodzi o obciążenia, zapewnienie stabilności, więc tutaj te prace muszą być poprowadzone dokładnie. One będą miały swoją fazę rozmów, pewnego komunikowania się z klientami poprzez pewne specjalne ankiety"

- powiedział Pietraszkiewicz zapytany, kiedy sektor bankowy przedstawi stanowisko odnośnie propozycji przewodniczącego KNF w sprawie kwestii kredytów frankowych.

Nie wiadomo ile będzie trwał okres pilotażu, jednak jak zapewnia Pietraszkiewicz, z tej fazy będą musiały zostać wyciągnięte wnioski, żeby proces opisać jak najlepiej.
"Nie ukrywajmy - to wszystko musi być także zharmonizowane z całym problemem stabilności, zapewnienia płynności, a więc konsultacje, rozmowy i uzgodnienia z różnymi instytucjami"

- powiedział.

Przypomnijmy, że przewodniczący KNF Jacek Jastrzębski jako najbardziej spójne i mające szanse powodzenia wskazał rozwiązanie, w którym klienci banków zaczęliby się rozliczać z bankami tak, jak gdyby ich kredyty od początku były kredytami złotowymi, oprocentowanym według odpowiedniej stopy WIBOR, powiększonej wtedy o marżę.    

Jeśli jeszcze nie zgłosiłeś się po bezpłatną analizę swojej umowy kredytowej, nadszedł ten czas. Wyślij skan umowy na adres frankowicze@arbitersa.pl i dołącz do zadowolonych klientów, którzy nie są już frankowiczami.

Więcej  “tutaj”